Hakkımızda

“aypsikoloji” çocuk ve ergen danışmanlığı ile pozitif annebaba programları üzerine odaklanmış bir kuruluştur. Psikoloji bilimin temel ilkelerini esas alarak problemlere kreatif çözümler oluşturan ve devamlı olarak güncel içerikleri takip ile sürekli araştırma içinde olan bir kurumdur.
“aypsikoloji” Aziz YILDIRIM tarafından kurulmuştur. Uzman Psikolojik Danışman olarak halen psikoloji alanına katkı sunmaya devam etmektedir.

Vizyonumuz: “aypsikoloji” çocuk ve ergen danışmanlığı ile pozitif annebaba programları üzerine odaklanmış bu alanlardaki gelişimleri ile yaşanılan problemlere kreatif, bilimsel, etkin ve kısa süreli çözümleri göz önünde bulundurur. Bu yaklaşım ve uygulamaların “yardım sanatı” hizmeti olduğu kriteri ile kısa süreli, çözüm odaklı, yaşam kalitesini artırmaya yönelik kaliteli ve insancıl olmasını temel alır.

Misyonumuz: Geniş çaplı hedefleri ile kalite ve memnuniyet esaslı hareket eden, sürekli inovasyon ile gelişime açık, birey ve toplum ruh sağlığına katkı sunan bir kuruluştur. Psikoloji ve psikolojik danışmanlık alanın iyileştirilmesini, geliştirilmesini ve alana katılan lisans mezunlarının yetiştirilmesini ilke edinir.

ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ

Öğrenme güçlüğü bireyin normal zeka sınırları içinde olmasına rağmen, okuma, dinleme, konuşma, yazma, matematik ve muhakeme alanlarında akademik ve sosyal olarak problem yaşaması durumudur. Normal şartlarda, problem alanları (örneğin, okuma -disleksi-) hafif, orta, ileri, çok ileri olarak tanımlanması gerekir. Tedavi, terapi ve önleyici tedbirler bu doğrultuda planlanır.

OLUMLU ANNEBABALIK EĞİTİM PROGRAMI

Çocuk ve ergenlik çağındaki bireylerin ebeveynleri aracılığı ile davranışsal, duygusal ve sosyal problemlerini yönetme konusunda ihtiyaç duydukları beceri ve özgüveni kazandırmaktır. Problem davranışları yapıcı bir şekilde zarar vermeden çözme becerileri kazandırmaktır.

DİKKAT EKSİKLİĞİ VE HİPERAKTİVİTE

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), odaklanamama, dikkatini sürdürmekte zorluk, aşırı hareketli olma, yerinde duramama, çok konuşma, sabırsız olma, unutkanlık, sık sık eşyalarını kaybetme vb. problemler şeklinde görülür.

Farkında olmadıklarını keşfetmeye hazır mısın?

Çocuk ve Ergen PSikoterapisi ile ilgili yeni makalelerden haberdar ol.